Верска настава

АКТУЕЛНОСТИ

Main menu

You can download our main menu in a pdf file. A menu including all meals, drinks, and wines.

Download PDF

Taor restaurant Webflow template

Да васкрсне добро у нама - васкршње активности ученика верскe наставе Епархије шабачке

С благословом Његовог Преосвештенства Епископа шабачког г. Јеротеја, ученици верске наставе, заједно са својим вероучитељима, прославили су празник Васкрсење Господњег разним активностима.

опширније

Одржано такмичење из верске наставе за основне школе шабачког школског подручја

Благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, на празник Благовести, 07. априла 2023. године, у Основној школи „Мајур“ у Мајуру, одржано је такмичење за ученике шестог разреда шабачког школског подручја. Учешће је узело свих дванаест школа овог подручја.

Дводневно стручно усавршавање чланова Одбора за верску наставу Епархије шабачке

У просторијама Завода за унапређивање образовања и васпитања, 04. и 05. априла 2023. реализован је Програм обуке за менторски рад наставника верске наставе. Обука је изведена на иницијативу Одбора за верску наставу Архиепископије београдско-карловачке и Одбора за верску нставу Епархије шабачке, а у сарадњи са Заводом за унапређивање образовања и васпитања и Министарства просвете.

Ученици поцерских села на Светој Архијерејској Литургији у Криваји

Ученици издвојених одељења у Криваји, Метлићу, Букору и Румској, чија је матична школа „Доситеј Обрадовић“ у Волујцу, заједно са својим директором Сузаном Петровић и наставником верске наставе Данилом Петковићем, молитвено су присуствовали Светој Архијерејској Литургији коју је, у храму Преображења Господњег у Криваји, служио Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј.

опширније

Калиграфија у ОШ ”Стојан Новаковић” у Шапцу под менторством веручитељице Милице Симић

опширније

Предавања о историји и значају Крупањских цркава

Сматрајући важним да деца из Крупња и околних села, односно она деца која похађају наставу у ОШ "Боривоје Ж. Милојевић" знају ко су, шта су и одакле потичу, покренули смо низ акција и предавања везано за историју, културу, традицију и духовност Рађевине. Најновије предавање везано је за историју и значај Крупањских цркава.

опширније

Причешће ученика верске наставе у првој недељи Часног поста

опширније

Литургијска сабрања ученика лозничких школа у Чисту среду

Ученици основних и средњих лозничких школа, у пратњи својих вероучитеља, у Чисту среду, молитвено су учествовали у Литургијама Пређеосвећених дарова у Покровском храму и Храму Вазнесења Господњег на Лагатору.

Даривање ученика у Азбуковици

У петак, 24. фебруара, прослављајући Светог Ђорђа Кратовца, припремајући се за свету Четрдесетницу, велику радост нашим ђацима пешацима причинили су поклони пристигли ни мање ни више него из Америке.

Широм Епархије шабачке прослављен Свети Сава

У школама и храмовима Епархије шабачке, Свети Сава дочекан тадиционално, уз приредбе, рецитације и ломљење славског колача.