Манастир Илиње

детаљније

Детаљна презентација
манастира у припреми!

Манастир је посвећен Светом пророку Илији. Саграђен је 1983. године на имању брачног пара Лацковић. По благослову Његовог Преосвештенства Епископа шабачког Господина Лаврентија, године 2006. за настројатеља постављен је отац Исаија, а 2010. произведен у чин игумана. Његовим доласком покренут је духовни живот у манастиру, а почели су и значајни радови на довршењу манастирске цркве и уређењу читавог комплекса. Адаптиран је и оспособљен стари конак за смештај монаштва, болесних и гостију. Због великог броја посета подигнут је нови конак и сала за пријем. Манастир Илиње је место где верници све чешће долазе да траже духовни мир и уточиште, оздрављење, спас за болесне и опроштај грехова.
Истовремено, овај манастир постао је и место где се људи лече од болести зависности. У манастиру се сваке друге суботе врши Света Тајна освећења јелеја, када саслужују и свештенослужитељи из Шапца и околних места Епархије.

МАНАСТИР ИЛИЊЕ

Михаила Јокића, Клење 15357