Из живота Српске Православне Цркве

АКТУЕЛНОСТИ

Прослављена крсна слава Патријарха српског Порфирија

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије началствовао је 20. јануара 2023. године, на празник Сабора Светог Јована Претече и Крститеља, светом архијерејском Литургијом у Саборном храму Светог архангела Михаила у Београду.

опширније

Патријарх Порфирије: Немамо разлога да обогаћујемо Јеванђеље било којом другом идејом и идеологијом, јер у Њему је пуноћа, у Њему је савршенство, у Њему је сам Христос!

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије началствовао је 19. јануара 2023. године, на празник Богојављења, светом Литургијом у храму Светог Саве на Врачару.

опширније

Патријарх Порфирије: Нека Господ свима подари добро здравље, миран живот, слогу, међусобно уважавање и љубав

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 14. јануара 2023. године, на празник Обрезања Господа и Бога и Спаса нашега Исуса Христа и дан када Црква слави Светог Василија Великог, свету архијерејску Литургију у Саборнoj цркви у Београду.

Божићна посланица Српске Православне Цркве

Српска Православна Црква својој духовној деци о Божићу 2022. године ПОРФИРИЈЕ по милости Божјој православни Архиепископ пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски, са свим aрхијерејима Српске Православне Цркве – свeштенству, монаштву и свим синовима и кћерима наше свете Цркве: благодат, милост и мир од Бога Оца, и Господа нашега Исуса Христа, и Духа Светога, уз сверадосни божићни поздрав: МИР БОЖЈИ – ХРИСТОС СЕ РОДИ! …Роди нам се Дете, Син нам се даде, којему је власт на рамену и име ће му бити: Дивни, Саветник, Бог силни, Отац вечни, Кнез мира (Ис 2, 14).

опширније

Епископ бачки др Иринеј: Божићни интервју „Печату”

Српска Православна Црква је сачувала, а не „продала и предалаˮ своје немањићке светиње

опширније

Патријарх Порфирије: Када би папи забранили да уђе у Ватикан, свет би се дигао на ноге; Вучић: Њихова највећа срамота

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије разговарао је 27. децембра 2022. године у Патријаршијском довору у Београду са г. Александром Вучићем, председником Републике Србије.

Main menu

You can download our main menu in a pdf file. A menu including all meals, drinks, and wines.

Download PDF

Taor restaurant Webflow template