Новости и догађаји

опширније

We currently have no offer for you.

Main menu

You can download our main menu in a pdf file. A menu including all meals, drinks, and wines.

Download PDF

Taor restaurant Webflow template

Исповест свештенства архијерејских намесништава рађевског и азбуковачког

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, 25. априла 2024. године, у манастиру Светог Николаја Српског у Соко Граду, светој тајни исповести приступило је свештенство архијерејских намесништава рађевског и азбуковачког.

Архијереји Исихије и Јеротеј на Лазареву суботу богослуже у манастиру Чокешини

На Лазареву суботу, 27. априла 2024. године, поводом 220 година од Боја на Чокешини, преосвећена гоcпода епископи ваљевски Исихије и шабачки Јеротеј служиће свету архијерејску Литургију у манастиру Чокешини са почетком у 9 часова.

Света тајна јелеосвећена у Саборном храму у Шапцу

Архимандрит Атанасије: Подвиг је наше непрестано кретање ка загрљају Господњем

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, Црквене општина лозничка је 24. априла 2024. године у крипти храма Вазнесења Господњег на Лагатору уприличила духовни разговор са архимандритом Атанасијем, игуманом манастира Старо Хопово, на тему „Духовни раст кроз пост и молитву“.

Епископ тимочки г. Иларион одржао предавање у Шапцу

У организацији Епархије шабачке, 23. априла 2023. године, у амфитеатру Академије струковних студија у Шапцу, одржано је завршно предавање великопосног циклуса „Велики пост у животу православних хришћана“.

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА ПОВОДОМ ДАНА ГРАДА ШАПЦА

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј присуствовао је 22. априла 2024. године у амфитеатру Академије струковних студија у Шапцу Свечаној академији поводом Дана града Шапца.

Епископ Јеротеј у пету недељу Великог поста богослужио на Летњиковцу

У пету недељу Часног поста, када чинимо молитвени спомен на Свету Марију Египћанку, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је началствовао светим евхаристијским сабрањем у храму Свете Тројице на Летњиковцу.

Епископ Јеротеј: Живећи светим богослужењима живимо Царство Божије

У Саборном храму Светих апостола Петра и Павла у Шапцу, 19. априла 2024. године, поводом Другог бденија, служено је свеноћно бденије са акатистом Пресветој Богородици и света Литургија којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј.

НАЈАВА: Предавање Епископа тимочког Илариона у Шапцу

У организацији Епархије шабачке, 23. априла 2024. године, са почетком у 19 часова, у амфитеатру Академије струковних студија, одржаће се завршно предавање великопосног циклуса „Велики пост у животу православних хришћана“.

Архимандрит Атанасије гост великопосне дијалошке трибине у Лозници

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, у организацији Црквене општине лозничке, одржаће се духовни разговор са архимандритом Атанасијем, игуманом манастира Старо Хопово, на тему „Духовни раст кроз пост и молитву“.

ДЕТАЉНИЈЕ

Јеромонах Никон: Подвигом поста тело и ум функционишу на потпуно другачији начин

У организацији Епархије шабачке, 18. априла 2023. године, у амфитеатру Академије струковних студија у Шапцу, одржано је треће предавање великопосног циклуса „Велики пост у животу православних хришћана“.

Професор Немања Калем одржао великопосно предавање у Крупњу

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, Црквене општина крупањска је 18. априла 2024. године у црквеној сали храма Вазнесења Господњег у Крупњу уприличила предавање ђакона Немање Калема, професора Богословије Светог Саве у Београду, на тему „Пост у Православној Цркви“.

Прво бденије у Саборном храму у Шапцу

У Саборном храму Светих Апостола Петра и Павла у Шапцу, 17. априла 2024. године, на јутрењу четвртка пете недеље Часног поста, Првом бденију, Епископ шабачки г. Јеротеј читао је Велики канон Светог Андреја Критског.

Великопосна предавања у Крупњу

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, у организацији Црквене општине крупањске, одржаће се два великосна предавања.

Свеноћна бденија у Епархији шабачкој