Новости и догађаји

опширније

We currently have no offer for you.

Main menu

You can download our main menu in a pdf file. A menu including all meals, drinks, and wines.

Download PDF

Taor restaurant Webflow template

СЛАВА ОПШТИНЕ МАЛИ ЗВОРНИК

На празник Светог великомученика Прокопија, славу општине Мали Зворник, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је присуствовао вечерњем богослужењу у храму Сабора српских светитеља у Малом Зворнику. По завршетку вечерњег богослужења, епископ Јеротеј је са свештенством Епархије шабачке предводио литију улицaма Малог Зворника. На платоу испред општине Мали Зворник, у молитвеном присуству г. Зорана Јевтића, председника општине Мали Зворник, и општинског руководства, освештани су славски дарови.

Епископ Јеротеј: Безусловна вера је залог вечне заједнице Царства Божијег

На празник Светог великомученика Прокопија, 21. јула 2024. године, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је служио свету архијерејску Литургију у параклису Спаљивања моштију Светог Саве при Епископској резиденцији у Касарским Ливадама.

Епископ Јеротеј: Пуцњи у Николу су пуцњи у сваког од нас

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је служио опело 20. јула 2024. године у храму Светог великомученика Георгије у Драгинцу полицајцу Николи Крсмановићу, настрадалом на дужности 18. јула 2024. године у Липничком Шору.

ДЕТАЉНИЈЕ

Пожар код манастирског комплекса у Каони

Дана ‪19. 7. 2024‬. године, у атару манастира Каона је избио пожар, који је захваљујући мештанима околних села и ватрогасним јединицама саниран.

НАЈАВА: СЛАВА ОПШТИНЕ МАЛИ ЗВОРНИК

Света архијерејска Литургија и рукоположење у Мајуру

Преосвећени Епископ шaбачки г. Јеротеј је 14. јула 2024. године, у трећу недељу по Духовима, служио свету архијерејску Литургију у храму Светог апостола Марка у Мајуру.

Епископ Јеротеј: Апостоли су темељи на којима почива Црква Христова

Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј је на празник Сабора светих дванаест апостола служио свету архијерејску Литургију у храму посвећеном овом празнику у Доњој Оровици, који је данашњим сабрањем обележио сто осамдесет и пет година свога постојања.

Слава Саборног храма у Шапцу

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је на празник Светих апостола Петра и Павла - Петровдан, поводом храмовне славе, началствовао светим евхаристијским сабрањем у Саборном храму Светих апостола Петра и Павла у Шапцу.

ДЕТАЉНИЈЕ

Свештенство Епархије шабачке даривало потребите новом гардеробом и покућством

Добротворна установа ,,Свети Филарет Милостиви'' реализовала је уз помоћ парохијског свештенства Епархије шабачке велику добротворну акцију поделе гардеробе, обуће, алата и покућства потребитим породицама и појединцима широм Епархије.

Ходочашће светињама Косова и Метохије

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа шабачког г. Јеротеја, чланови хора ,,Сабор српских Светитеља" из Бање Ковиљаче и хора ,,Свети Роман Слаткопојац" из Лознице, за досадашње залагање, љубав према Цркви и Богу, као и редовно појање сваке недеље на светој Литургији и приликом канонских посета епископа Јеротеја, даром епископа су награђени ходочашћем светињама Косова и Метохије. На овом дводневном путовању, руковођени диригентима проф. Даницом Кокановић и протођаконом Зораном Кокановићем, својим појањем оживели су акустику древних манастира наше јужне покрајине.

ДЕТАЉНИЈЕ

Епископ Јеротеј: Само онај који је имао анђеоско живљење је могао да препозна и положи руку своју на Господа

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је на празник Рођења Светог Јована Крститеља – Ивањдан служио свету архијерејску Литургију у храму Вазнесења Господњег у Црној Бари.

ДЕТАЉНИЈЕ

Патријарх Порфирије: За истинитост српских жртава не треба ничија писана потврда, а најмање извршилаца и њихових сарадника

„Данас смо једно у Духу Светом, ми овде сабрани, сви наши сународници где год да се налазе и сваки од наших савременика који велича Име Божје, али најблискији смо данас са нашом браћом и сестрама који су овде, на подручју Средњег Подриња и Бирча, мученички пострадали пре тридесет и две године”, поручио је Патријарх српски г. Порфирије после парастоса невиним жртвама на градском и војничком гробљу у Братунцу.

ДЕТАЉНИЈЕ

Духовна школа „Соко Град“

ДЕТАЉНИЈЕ

Одбранимо своје право на похађање Верске наставе

Јавно указивање Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија на злонамерно поступање неких директора основних и средњих школа у Републици Србији према сопственим ученицима и њиховим родитељима изазвало је буру реакција у јавности.

ДЕТАЉНИЈЕ

Пријемни испит за упис у богословије

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, 4. јула 2024. године, у парохијском дому при Саборном храму Светих апостола Петра и Павла у Шапцу, одржан је пријемни испит за упис у богословије школске 2024/25. године.