Новости и догађаји

опширније

We currently have no offer for you.

Main menu

You can download our main menu in a pdf file. A menu including all meals, drinks, and wines.

Download PDF

Taor restaurant Webflow template

Саопштење за јавност Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве

Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве Саопштење за јавност са редовног заседања одржаног у Храму Светог Саве у Београду од 14. до 18. маја 2024. године

Патријарх Порфирије благословио председника Вучића пред пут у Њујорк

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је служио јутрос молебан у храму Светог Саве на Врачару у присуству г. Александра Вучића, председника Републике Србије, који је затим кренуо на пут у Њујорк, на седницу Генералне скупштине Уједињених нација, где ће се борити против усвајања резолуције о Сребреници. Том приликом, патријарх Порфирије је поручио:

Свечана академија у част јубилеја Преподобног Јустина Ћелијског

Ава Јустин нас је научио вери, научио нас је молитви, научио нас је љубави

Саборна архијерејска Литургија у храму Светог Саве на Врачару

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је началствовао 19. маја 2024. године, у Недељу мироносица, светом Литургијом у храму Светог Саве на Врачару.

Десет година од упокојења великог учитеља Ликурга Ангелопулоса

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј служио 18. маја 2024. године у цркви Светог Саве на Врачару, поводом десетогодишњице од упокојења, парастос Ликургу Ангелопулосу, једном од најзначајнијих познавалаца и учитеља црквене музике.

Молитвено сећање на ктиторе и приложнике храма Светог Саве на Врачару

Уз молитвено учешће Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија и отачаственох архијереја сабраних на Светом Сабору Српске Православне Цркве, Преосвећени Епископ хвостански г. Алексеј је служио данас парастос свим у Господу уснулим ктиторима и приложницима заветног храма српског народа посвећеног Светом Сави, првом Архиепископу српском, на Врачару.

ДЕТАЉНИЈЕ

Патријарх Порфирије отворио изложбу „Преподобни Јустин Ћелијски – ризница духа и премудрости“

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је отворио 17. маја 2024. године у Музеју Српске Православне Цркве у Београду, у присуству архијереја сабраних на редовном заседању Светог Сабора и многобројне публике, изложбу Преподобни Јустин Ћелијски – ризница духа и премудрости.

Патријарх Порфирије и отачаствени архијереји код председника Вучића

Председник Републике Србије г. Александар Вучић приредио је 17. маја 2024. године свечани пријем и ручак за Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија и чланове Светог Архијерејског Сабора Православне Цркве.

ДЕТАЉНИЈЕ

Патријарх и архијереји код престолонаследника Александра

Његово Краљевско Височанство Престолонаследник Александар Карађорђевић приредио је 16. маја 2024. године у Белом Двору у Београду свечани ручак за Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија и архијереје Српске Православне Цркве, учеснике редовног заседања Светог Сабора.

Предавање проф. др Предрага Драгутиновића у Лозници

Саопштење Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве

Суочени са потпуним безакоњем које aктуелна власт у Приштини спроводи према Српској Православној Цркви и српском православном народу, овога пута ограничавајући слободу кретања самом поглавару Српске Православне Цркве, Његовој Светости Архиепископу пећком, Митрополиту београдско-карловачком и Патријарху српском Господину Порфирију и српским архијерејима, онемогућавајући им на потпуно противправан начин, заправо насиљем, да служењем Божанствене службе отпочну редовно годишње заседање Светог Архијерејског Сабора у манастиру Пећка Патријаршија, где то чине од прве половине 14. столећа и доба Светог патријарха Јоаникија Другог, Свети Архијерејски Сабор пред целим цивилизованим светом, а посебно пред хришћанима, сведочи да српски народ и његова Српска Православна Црква на Косову и Метохији живе у потпуној правној, што значи егзистенцијалној, несугурности.

Молитвени почетак Светог Архијерејског Сабора

Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве је отпочео 14. маја 2024. године светом архијерејском Литургијом којом је, у Спомен храму Светог Саве на Врачару са почетком у 9 часова, началствовао Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије уз саслужење отачаствених архијереја.

СТО ТРИДЕСЕТ ГОДИНА ХРАМА ВАЗНЕСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У ДОЊЕМ ЦРНИЉЕВУ

У Томину недељу, 12. маја 2024. године, када чинимо и молитвени спомен на Светог Василија Острошког, Преосвећени Епископ аустралијско-новозеландски г. Силуан, уз саслужење Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, началствовао је светим евхаристијским сабрањем у храму Вазнесења Гоподњег у Доњем Црниљеву, који је овим литургијским сабрањем прославио сто тридесет година од када је подигнут.

ДЕТАЉНИЈЕ

Почиње са радом SOS центар Епархије шабачке за разговор са социјално осетљивим категоријама

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, на празник Спаљивања моштију Светог Саве, 10. маја 2024. године, Добротворна установа Епархије шабачке „Свети Филарет Милостиви“ покренула је SOS центар за разговор са социјално осетљивим категоријама.

Слава капеле у Епископској резиденцији у Касарским Ливадама

Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј, на празник Спаљивања моштију Светог Саве, 10. маја 2024. године, началствовао је евхаристијским сабрањем у капели у Епископској резиденцији у Касарским Ливадама, која је посвећена данашњем празнику.