Васкршњи сабор и 8. Васкршњи крос у Мачванском Белотићу

погледајте

______________________

13. и 14. маја по благослову Његовог Преосвештенства Епископа шабачког г. Јеротеја, а уз подршку субјеката Општине Богатић из сфере просвете, културе и спорта одржан је традиционални Васкршњи сабор и 8. Васкршњи крос у Мачванском Белотићу.

Сабор је почео 13. маја Светом Литургијом у 8.30 часова коју су служили свештеници Архијерејског намесништва мачванско-поцерског и Архијерејског намесништва мачванског уз учешће деце која похађају верску наставу, школицу цртања и сликања „Светлост”, као и деце са Косова и Метохије ПССУ „Света Србија”. По завршетку Свете Литургије одржан је помен невино пострадалој деци. Другог дана сабора 8. Васкршњи крос почео је у 10 часова спортским надметањима деце атлетичара из Богатића, Шапца, Сремске Митровице, Крупња, Ваљева, Бијељине и Косова и Метохије различитих узрасних категорија, али и родитеља промовишући породичне вредности. Учествовало је 260 деце и 40 родитеља. Деца са Косова и Метохије овом приликом посетила су манастир Илиње, Црквену општину Клење и Црквену општину белотићску у Штитару као и Општину Богатић. У посећеним местима наишли су на срдачно гостопримство.