2. Крстовдански сабор у Богатићу

погледајте

______________________

У суботу 30. септембра када наша Света Црква слави Веру, Наду, Љубав и мајку им Софију у организацији Одбора за Верску наставу Епархије шабачке одржан је 2. Крстовдански сабор у Богатићу. Сабор је одржан по благослову Његовог Преосвештенства Eпископа шабачког г. Јеротеја, а уз подршку субјеката из сфере културе, спорта и просвете Општине Богатић.

Сабрање је почело молебаном и благосиљањем деце у Храму Рођења Пресвете Богородице у Богатићу која су учествовала певањем јектенија и духовне песме посвећене празнику Крстовдан. По завршетку молебана присутнима се обратио свештеник Илија Митрић пригодном беседом о значају бављења фолклорним и спортским играма као и уметности, истичући духовне и моралне вредности којима кроз живот треба ићи. Након тога уследила је шетња деце и родитеља кроз варош до спортске хале где је уприличен програм културно-уметничког друштва из Клења као и спортских надметања у атлетици и рукомету деце Богатића и Шапца.

Ђакон Данијел Стокановић, вероучитељ