Верска настава

АКТУЕЛНОСТИ

Main menu

You can download our main menu in a pdf file. A menu including all meals, drinks, and wines.

Download PDF

Taor restaurant Webflow template

2. Крстовдански сабор у Богатићу

У суботу 30. септембра када наша Света Црква слави Веру, Наду, Љубав и мајку им Софију у организацији Одбора за Верску наставу Епархије шабачке одржан је 2. Крстовдански сабор у Богатићу. Сабор је одржан по благослову Његовог Преосвештенства Eпископа шабачког г. Јеротеја, а уз подршку субјеката из сфере културе, спорта и просвете Општине Богатић.

опширније

На часу православног катихизиса обележен Европски дан језика

Европски дан језика који се широм Европе реализује кроз разноврсне језичке игре и активности и чији је циљ промовисање учења страних језика, обележен је данас у нашој школи и на часу православног катихизиса.

опширније

ЕПИСКОП ЈЕРОТЕЈ: УЗРАСТАЊЕМ У ЉУБАВИ И ПОШТОВАЊУ ПОСТАЋЕТЕ ЗРЕЛИ И ОДГОВОРНИ ЉУДИ

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј, 9. септембра 2023. године, у Саборном храму Светих апостола Петра и Павла у Шапцу, служио је призив Светог Духа за успешну и Богом благословену нову школску годину.

опширније

НАЈАВА:ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ЗА УСПЕШНУ И БОГОМ БЛАГОСЛОВЕНУ ШКОЛСКУ 2023/2024. ГОДИНУ

Драги ученици, студенти, наставници и родитељи,

Обновљен рад Комисије Владе Србије за верску наставу у школама

На првој конститутивној седници обновљене Комисије која прати организовање и остваривање верске наставе у школама, која је одржана данас у Палати Србија у Београду, Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј је изабран за председника тог значајног владиног тела.

опширније

Свечани пријем директора основних и средњих школа са подручја Епархије шабачке

У Свечаној сали хотела „Слобода“, 30. јуна 2023. године, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј, председник Одбора за Верску наставу Епархије шабачке, уприличио је свечани пријем директора основних и средњих школа са подручја Епархије шабачке.

опширније

Обавештење о конкурсу за посао наставника Верске наставе у Епархији шабачкој

Одбор за Верску наставу Епархије шабачке расписује конкурс за посао наставника Верске наставе у Епархији шабачкој у школској 2023/2024. години. Конкурс се односи на нове кандидате, односно на кандидате који до сада нису предавали Верску наставу, а који се налазе под благословом надлежног Епископа шабачког.

Васкршњи сабор и 8. Васкршњи крос у Мачванском Белотићу

13. и 14. маја по благослову Његовог Преосвештенства Епископа шабачког г. Јеротеја, а уз подршку субјеката Општине Богатић из сфере просвете, културе и спорта одржан је традиционални Васкршњи сабор и 8. Васкршњи крос у Мачванском Белотићу.

опширније

Четири лозничке школе кроз заједнички пројекат ,,Читајмо гласно Псалтир” прикључиле се акцији Друштва школских библиотекара Србије

Идеја за реализацију овог пројекта потекла је од професорке енглеског језика и књижевности и педагошког саветника Сање Симић де Граф да се ОШ ,,Вук Караџић” Лозница прикључи акцији ,,Читајмо гласно” у организацији Друштва школских библиотекара Србије а поводом Националног дана књиге 28. фебруара.

опширније

Марија Цвејић, ученица Лозничке гимназије, освојила другу награду на међународном конкурсу „СВЕТОСАВЉЕ И НАШЕ ДОБА“