Новости и догађаји

опширније

We currently have no offer for you.

Main menu

You can download our main menu in a pdf file. A menu including all meals, drinks, and wines.

Download PDF

Taor restaurant Webflow template

Свеноћна бденија у Епархији шабачкој

ПРВО БДЕНИЈЕ У САБОРНОМ ХРАМУ У ШАПЦУ

ДЕТАЉНИЈЕ

Епископи Исихије и Јеротеј служили четрдесетодневни парастос Епископу Антонију у Причевићу

На празник Светог свештеномученика Ипатија, 13. априла 2024. године, навршило се четрдесет дана од блаженог уснућа Преосвећеног Епископа моравичког Антонија, старешине Подворја Српске Патријаршије у Москви и викара Патријарха српског г. Порфирија.

НАЈАВА: Предавање јеромонаха Никона у Шапцу

У организацији Епархије шабачке, 18. априла 2024. године, са почетком у 19 часова, у амфитеатру Академије струковних студија, одржаће се треће предавање великопосног циклуса „Велики пост у животу православних хришћана“.

ПРВО И ДРУГО БДЕНИЈЕ

У пету недељу Великог поста, у више храмова Епархије шабачке, служиће се прво и друго бденије.

Отац Јован Милановић одржао великопосно предавање у Лозници

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, Црквене општина лозничка је 11. априла 2024. године у крипти храма Вазнесења Господњег на Лагатору уприличила духовни разговор са протојерејем-ставрофором мр Јованом Милановићем, ректором Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловицима, на тему „Покајање и исповест у животу православног хришћанина“.

ДЕТАЉНИЈЕ

Исповест свештенства архијерејског намесништва лозничког

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, 11. априла 2024. године, у Световаведењском манастиру у Троноши, светој тајни исповести приступило је свештенство архијерејског намесништва лозничког.

ДЕТАЉНИЈЕ

Ђакон др Никола Лукић одржао предавање на тему „Богослужбене особености Великог поста“

У организацији Епархије шабачке, 9. априла 2024. године, у амфитеатру Академије струковних студија у Шапцу, одржано је друго предавање великопосног циклуса предавања „Велики пост у животу православних хришћана“.

ДЕТАЉНИЈЕ

НАЈАВА: Протојереј-ставрофор мр Јован Милановић гост друге великопосне дијалошке трибине у Лозници

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, у организацији Црквене општине лозничке, одржаће се духовни разговор са протојерејем-ставрофором мр Јован Милановићем, ректором Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима, на тему „Покајање и исповест у животу православног хришћанина“.

Молитвено сећање на архимандрите Јована и Авакума у манастиру Лелић

На Оданије Благовести, празник Светог архангела Гаврила, на манастирском гробљу лелићке светиње принете су молитве за душе блажене успомене архимандрита Јована, једног од највећих савремених богословских прегалаца, духовника и исповедника вере Христове, који се Господу преставио на данашњи дан 2021. године, и архимандрита Авакума, првог настојатеља манастира Лелић, од чије се земаљске кончине навршило шест година.

Свечана академија у част јубилеја Преподобног oца Јустина

Прослава јубилеја Преподобног Оца Јустина- 130 година од рођења, 45 од престављења Господу и 10 година од преноса моштију, на празник Благовести, заокружена је Свечаном академијом у Омни центру у Ваљеву, гозбом лепих речи, које су у част великог Божјег угодника принели Патријарх српски г. Порфирије, Епископ бачки г. Иринеј и Епископ ваљевски г. Исихије.

ДЕТАЉНИЈЕ

Величанствена свечаност у манастиру Ћелије у част јубилеја Преподобног Оца Јустина

У најтежа времена за наш народ, Отац Јустин је благовестио и истовремено распет био. Не на силу, иако је био прогањан од сила овог света, него изнутра, добровољно је распео свој ум, своје срце, своју вољу на крсту Христовом да би у њему заживео Христос рекао је у празничном слову Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије на Благовести, празнику о коме је почео и завршио се земаљски живот Преподобног Оца Јустина, у заветном храму Оца Јустина, посвећеном Светом Сави, Светом Јустину мученику и Преподобној Марији Египћанки у манастиру Ћелије, месту у коме његове свете мошти данас пребивају и где му на поклоњење притичу сви који ходе Христовим путем

У Лозници одржан великопосни духовни разговор са протојерејем Жељком Марковићем

У присуству Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, у крипти храма Вазнесења Господњег на Лагатору, 5. априла 2024. године, Црквене општина лозничка је уприличила духовни разговор са протојерејем Жељком Марковићем, старешином цркве Лазарице у Крушевцу, на тему „Пост промена философије живота“.

Акатист Пресветој Богородици у Покровском храму у Лозници

У петак треће недеље Часног поста, 5. априла 2024. године, у храму Покрова Пресвете Богородице у Лозници, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је у оквиру службе малог повечерја читао Акатист Пресветој Богородици.

Најава: Друго предавање великопосног циклуса предавања Епархије шабачке

У организацији Епархије шабачке, 9. априла 2024. године, са почетком у 19 часова, у амфитеатру Академије струковних студија, одржаће се друго предавање великопосног циклуса „Велики пост у животу православних хришћана“.