Новости и догађаји

опширније

We currently have no offer for you.

Main menu

You can download our main menu in a pdf file. A menu including all meals, drinks, and wines.

Download PDF

Taor restaurant Webflow template

Састанак Одбора за верску наставу Епархије шабачке

На празник Светог пророка Малахије, 16. јануара 2023. године, Одбор за верску наставу Епархије шабачке, под председништвом Епископа Јеротеја, одржао је свој први радни састанак, коме су присуствовали, поред Преседавајућег, помоћник председника Одбора за верску наставу г. Бранко Радовановић и шест координатора школских подручја читаве Епархије.

Недеља пред Богојављење у Малом Зворнику

У недељу пред Богојављење, Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј служио је Свету Архијерејску Литургију у Малом Зворнику.

Архијерејска Литургија на дан Св. Василија Великог на Летњиковцу

На дан када Црква празнује Обрезање Господње и Светог Василија Великог али и Нову годину по јулијанском календару, свету архијерејску Литургију у храму Свете Тројице, у шабачком насељу Летњиковац, служио је Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј уз саслужење шабачких свештеника.

Божићни интервју Епископа Јеротеја

Годишњи помен Епископу шабачком Лаврентију

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа шабачког г. Јеротеја, годишњи пaрастос блаженопочившем Епископу шабачкoм Лаврентију (Трифуновићу) биће служен 23. јануара 2023. године у манастиру Светог Николаја Жичког на Соко Граду, у 12 часова, након заупокојене Литургије која почиње у 8:30 часова.

Епископ Јеротеј у манастиру Чокешина

На дан када наша Света Црква прославља Првомученика и Архиђакона Стефана, Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј служио је Свету Архијерејску Литургију у Манастиру Чокешина, древној светињи лозничког краја.

Света Архијерејска Литургија у Лозници

На други дан Божића, када наша света Православна Црква одаје славу и хвалу Пресветој Богомајци, која роди Господа Бога и Спаса нашега Исуса Христа, Његово Преосвештенство, Епископ шабачки господин Јеротеј, служио је свету Архијерејску литургију у Цркви Покрова Пресвете Богородице у Лозници.

Божић у Шапцу

Широм православне васељене дочекано је славно Рођење Господа нашег Исуса Христа. У седишту Епархије шабачке, у саборном храму Светих апостола Петра и Павла, на Светој Архијерејској Литургији, Његово Преосвештенство, Епископ шабачки г. Јеротеј поделио је радост Празника са братством храма и верним народом.

Бадње вече у Шапцу

Као што богослужбени поредак налаже, у Саборном храму у Шапцу, за Бадње вече, Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј служио је велико повечерје са изношењем петохлебнице уз саслужење шабачких пароха.

Литургијско сабрање на Бадњи дан у Шапцу

Уочи најрадоснијег празника Рождества Христовог, Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј служио је, након царских часова, Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму у Шапцу уз саслужење братства и верног народа.