Новости и догађаји

опширније

We currently have no offer for you.

Main menu

You can download our main menu in a pdf file. A menu including all meals, drinks, and wines.

Download PDF

Taor restaurant Webflow template

Молитвено сећање на Епископа Јована у манастиру Лелић

Епископ Јеротеј: Владика Јован је био велики стасом, али још већи је био духом

Великопосни циклус предавања Епархије шабачке

Српска православна Епархија шабачка вас позива на великопосни циклус предавања „Велики пост у животу православних хришћана”.

ДЕТАЉНИЈЕ

Исповест свештенства архијерејских намесништава шабачког првог и другог

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, 28. марта 2024. године, у четвртак друге недеље Великог поста, отпочело је традиционално великопосно сабрање у светој тајни исповести свештенства Епархије шабачке.

Великопосна предавања у Богатићу

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, Црквена општина Богатић организује великопосни циклус предавања. Сва предавања се одржавају у црквеној сали у Богатићу.

Епископи Исихије и Јеротеј служе помен Епископу Јовану Велимировићу

На празник Светог мученика Агапија, 28. марта 2024. године, када се навршава 35 година од земаљске кончине Епископа шабачко- ваљевског Јована Велимировића, Њихова Преосвештенства Епископи шабачки Јеротеј и ваљевски Исихије служиће помен великом архијереју у манастиру Лелић.

ДЕТАЉНИЈЕ

Четрдесетодневни парастос монахињи Марини (Веселиновић)

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је 26. марта 2024. године у манастиру Свете великомученице Марине у Липничком Шору, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва лозничког, служио четрдесетодневни парастос монахињи Марини (Веселиновић).

ДЕТАЉНИЈЕ

Епископ Јеротеј: Никаква сила није успела и неће успети да надвлада Цркву Христову

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј началствовао је 24. марта 2024. године, у Недељу Православља, светим евхаристијским сабрањем у Саборном храму Светих апостола Петра и Павла у Шапцу.

Изјава саучешћа Патријарха српског Порфирија

Акатист Пресветој Богородици у Саборном храму у Шапцу

У петак Чисте недеље, 22. марта 2024. године, у Саборном храму Светих апостола Петра и Павла у Шапцу, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је читао у оквиру малог повечерје Акатист Пресветој Богородици.

Велико повечерје са Покајним каноном у Саборном храму у Шапцу

У Чисти четвртак, 21. марта 2024. године, у Саборном храму Светих aпостола Петра и Павла у Шапцу, Епископ шабачки г. Јеротеј је читао Велики канон Светог Андреја Критског у оквиру службе Великог повечерја.

Вечерње праштања у Саборном храму у Шапцу

У смирај Недеље праштања, 17. марта 2024. године, у Саборном храму Светих апостола Петра и Павла у Шапцу, у молитвеном присуству Епископа шабачког г. Јеротеја, служено је вечерње праштања.

ДЕТАЉНИЈЕ

Епископ Јеротеј: Пост је наш драговољни и добровољни прилог Богу који нас води радости Васкрсења Господњег

У Недељу сиропусну, 17. марта 2024. године, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је служио свету архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Прокопија у Слепчевићу.

ДЕТАЉНИЈЕ

Предстојатељи Руске и Српске Православне Цркве служили Литургију и парастос Епископу моравичком Антонију у Саборном храму Христа Спаситеља у Москви

Његова Светост Патријарх московски и све Русије г. Кирил и Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служили су 16. марта 2024. године у Саборном храму Христа Спаситеља у Москви свету Литургију и парастос новоупокојеном Епископу моравичком Антонију, викару Патријарха српског и старешини Подворја Српске Православне Цркве у Москви.

ДЕТАЉНИЈЕ

Годишње заседање епархијских тела Епархије шабачке

У среду Сиропусне недеље, 13. марта 2024. године, одржана је редовна годишња седница Епархијског управног одбора и Епархијског савета Епархије шабачке.

Епископ Јеротеј богослужио у манастиру Жичи

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј, по благослову Преосвећеног Епископа жичког г. Јустина, началствовао је светом архијерејском Литургијом 11. марта 2024. године, на празник Светог Прокопија Декаполита, у Спасовом храму у манастиру Жичи.