УЧЕНИЦИ ВЕРСКЕ НАСТАВЕ ОСТВАРИЛИ ЗАПАЖЕНЕ РЕЗУЛТАТЕ НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ КАЛИГРАФИЈЕ

погледајте

______________________

Ученици шабачке ОШ “Стојан Новаковић”, у пратњи вероучитељице Милице Симић, присуствовали су отварању изложбе калиграфских радова и свечаној додели награда у Културној станици “Млин” у Новом Саду.

Ученици су постигли завидне резултате на републичком калиграфском такмичењу са међународним учешћем “Уметност писма – КАЛИГРАФИЈА”:

• Теодора Живковић  VI5 – прво место

• Вања Лукић VI5 – треће место

• Тијана Стипетић VII4 – похвала

• Катарина Деспотовић VII4,  чији је рад сврстан у један од лепших, те је био изабран за изложбу.

Вероучитељици Милици Симић је уручена диплома за веома успешан менторски рад. Уметност лепог писања или калиграфија датира из средњевековне црквене уметности и спада у једну од најлепших ризница културно црквене баштине. Калиграфија се реализује као секција у оквиру верске наставе у ОШ “ Стојан Новаковић” на  Летњиковцу.