Састанак Одбора за верску наставу Епархије шабачке

погледајте

______________________

На празник Светог пророка Малахије, 16. јануара 2023. године, Одбор за верску наставу Епархије шабачке, под председништвом Епископа Јеротеја, одржао је свој први радни састанак, коме су присуствовали, поред Преседавајућег, помоћник председника Одбора за верску наставу г. Бранко Радовановић и шест координатора школских подручја читаве Епархије.

Преосвећени Владика је поделио своје искуство са члановима Одбора из периода док је у Архиепископији београдско-карловачкој био председник истог, након чега је разматрано тренутно стање верске наставе у Епархији шабачкој. Запажене резултате у извођењу верске наставе, подупире чињеница да око 80 процената ученика похађа веронауку, што је око 24 000 основаца и средњошколаца на територији Епархије.

У наставку  су се разматрали могући начини побољшања и афирмације верске наставе као једног од стубова савремене мисије Цркве.