Одржано такмичење из верске наставе за основне школе шабачког школског подручја

погледајте

______________________

Благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, на празник Благовести, 07. априла 2023. године, у Основној школи „Мајур“ у Мајуру, одржано је такмичење за ученике шестог разреда шабачког школског подручја. Учешће је узело свих дванаест школа овог подручја.

Пред сам почетак такмичења, присутне је поздравила г. Драгица Шуваковић, помоћник директора Основне школе „Мајур“, пожелевши пријатан боравак учесницима. У име Одбора за верску наставу Епархије шабачке, организатора овог такмичења, ученике и њихове вероучитеље је поздравио г. Бранко Радовановић, помоћник председника Одбора за верску наставу Епархије шабачке, који је пренео поздраве и благослове Преосвећеног Епископа, уз констатацију „да је данашњи догађај више сабрање него такмичење, те да треба међу ученицима да доминира осећај радости, јер је и верска настава управо реч о јеванђелској радосној вести.“

Ђакон Владимир Перић, координатор за основне школе шабачког школског подручја и  модератор такмичења, упознао је ученике са концепцијом квиза и представио чланове жирија: протојереја Ацу Арсеновића, г. Ивана Досковића, наставника историје, г.  Александру Нинковић, мастер дизајнера, и г. Бранка Радовановића, испред Одбора за верску наставу.

Апсолутни победник такмичења била је Основна школа „Стојан Новаковић“, под менторством вероучитеља Милице Симић и Сретена Божића, чији су ученици дали све тачне одговоре. Друго место освојила је Основна школа „Лаза  К. Лазаревић“, а треће место Основна школа „Доситеј Обрадовић“ из Волујца.

Све школе које су учествовале награђене су захвалницом и иконом, док су ученици чије су школе освојиле прва три места награђени појединачно.