ВАСКРСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ

На Празник Васкрсења Господа Исуса Христа, у недељу, 16. априла 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј служио је пасхално јутрење и началствовао светом архијерејском Литургијом у Саборном храму Светих апостола Петра и Павла у Шапцу.

Пасхално јутрење отпочело је свечаним опходом око храма. Пред вратима Саборног храма, прочитан је одељак из Светог Јеванђеља, а након наизменичног појања празничног тропара, отворила су се врата светлошћу обасјаног храма. Уследило је појање празничног канона, а потом и остатак јутарње службе. За време појања пасхалних стихира Епископ и свештеници су изашли на солеју, држећи Крст,  Јеванђеље и икону Васкрсења, а народ је прилазио на целивање. Након овог свечаног чина и отпојаних пасхалних стихира, Преосвећени Епископ је прочитао Васкршње слово Светог Јована Златоустог.

Преосвећени Епископ је началствовао светом архијерејском Литургијом, уз саслужење свештенства Саборног храма.

На крају Литургије, освећена су јаја, која су уз антидор дељена вернима, а Владика Јеротеј је многобројном верном народу честитао празник Васкрсења Христовог.

Благољепију богослужења допринели су својим појањем чланови хора „Свети Јован Богослов“ при  Саборном храму у Шапцу.