Радни састанак Епископа шабачког г. Јеротеја са представницима Завода за заштиту споменика културе Ваљево

Дана 20. марта 2023. године, у Епископској резиденцији у Шапцу, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј уприличио је први радни састанак са представницима Завода за заштиту споменика културе Ваљево.

На радном састанку вођен je разговор о будућој сарадњи између Епархије шабачке  и Завода за заштиту споменика кулуре, као и о актуелним пројектима везаним за очување и одржавање културних добара на територији Епархије шабачке, а који су под заштитом Завода. Размотрени су сви аспекти досадашње сарадње, анализирани поједини проблеми који су се јавили у претходном периоду и предложени будући кораци у циљу њиховог превазилажења. Разговор је протекао у пријатној атмосфери, у духу међусобног разумевања, као и жеље за што плодотворнијом будућом сарадњом.

Са стране Епархије шабачке, поред надлежног архијереја, Преосвећеног Епископа г. Јеротеја, у разговору je, као стручни консултант, учествовала госпођа  Гордана Гаврић, археолог и дугогодишњи директор Завода за заштиту споменика културе Kраљево, док су испред Завода за заштиту споменика културе Ваљево учествовали директор ове институције, др Ксенија Стевановић, архитекта, и Зорица Марковић, виши стручни сарадник.