ПРВО И ДРУГО БДЕНИЈЕ

У пету недељу Великог поста, у више храмова Епархије шабачке, служиће се прво и друго бденије.

Прво бденије подразумева службу јутрења са читањем Великог покајног канона Светог Андреја Критског и служиће се 17. априла са почетком у 18 часова.

Друго бденије подразумева јутрење на којем ће се у целости читати Благовештенски акатист Пресветој Богородици.

Поводом другог бденија, у Саборном храму у Шапцу, 19. априла 2024. године, са почетком у 22 часа, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј служиће свеноћно бденије са Акатистом Пресветој Богородици и свету архијерејску Литургију.

По благослову Епископа Јеротеја, свеноћно бденије са Акатистом Пресветој Богородици и света Литургија служиће се у следећим храмовима Епархије шабачке:

Храм Свете Тројице на Летњиковцу (22:30);

Храм Покрова Пресвете Богородице у Лозници (22:30);

Храм Вазнесења Господњег на Лагатору (22:30).