Прво бденије у Саборном храму у Шапцу

У Саборном храму Светих Апостола Петра и Павла у Шапцу, 17. априла 2024. године, на јутрењу четвртка пете недеље Часног поста, Првом бденију, Епископ шабачки г. Јеротеј читао је Велики канон Светог Андреја Критског.

Прво бденије се назива служба јутрења са читањем целог Великог канона Светог Андреја Критског, који се због његовог изузетног покајног садржаја чита и у прву недељу Часног поста на Великом повечерју, у прва четири дана, када се по броју дана дели у четири дела.

Уз Преосвећеног Епископа, Велики канон Светог Андреја Критског читали су и свештеници Саборног храма.

У петак, 19. априла 2024. године са почетком у 22 часа, у Саборном храму у Шапцу, Епископ Јеротеј ће служити свеноћно бденије са акатистом Пресветој Богородици и свету архијерејску Литургију.