Опело и сахрана монахиње Марине (Веселиновић)

Са вером и надом на Васкрсење, на празник Светих Симеона и Ане, 16. фебруара 2024. године, у раним јутарњим часовима, упокојила се у Господу монахиња Марина (Веселиновић) из свештене обитељи манастира Свете великомученице Марине у Липничком Шору.

Свету заупокојену Литургију, на празник Светог Исидора Пелусиота, 17. фебруара 2024. године, у манастиру Свете великомученице Марине у Липничком Шору, служио је протојереј-ставрофор Небојша Миловановић, архијерејски намесник лознички, уз саслужење протођакона Зорана Кокановића.

Након свете Литургије протојереј-ставрофор Драгиша Стефановић, архијерејски намесник шабачки први и изасланик Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, протојереј-ставрофор Небојша Миловановић, архијерејски намесник лознички, архимандрит Николај (Веселиновић), духовник манастира Троноша, са свештенством и свештеномонаштвом Епархије шабачке служили су опело Марини (Веселиновић), новопредстављеној монахињи и ктитору ове свештене обитељи. После опела, речи хришћанске утехе протосинђелу Павлу (Николићу), в.д. настојатељу манастира Свете великомученице Марине у Липничком Шору, и сабранима, у име Епископа Јеротеја, упутио је протојереј-ставрофор Драгиша Стефановић.

Монахиња Марина је сахрањена на манастирском гробљу уз тропар Васкрса: „Христос васкрсе из мртвих, смрћу смрт уништи и свима у гробовима живот дарова.ˮ

У блаженом уснућу вечни покој подај, Господе, уснулој слушкињи својој монахињи Марини и подари јој вечни спомен.