Недеља Светих отаца Првог васељенског сабора у Шапцу

У седму недељу по Пасхи, у којој се молитвено сећамо Светих отаца Првог васељенског сабора, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј служио је свету архијерејску Литургију у Саборном храму Светих апостола Петра и Павла у Шапцу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су свештеници Саборног храма, а евхаристијску беседу, по благослову Преосвећеног Епископа, произнео је протојереј-ставрофор Милан Пантелић, сабрат Саборног храма.

На крају свете Литургије, Владика Јеротеј је присутним честитао празник и позвао их на молитвену прославу славе Града Шапца, Духовски понедељак, 5. јуна 2023. године, који ће бити прослављен светом архијерејском Литургијом у Саборном храму у Шапцу и Духовском литијом која ће проћи улицама Шапца.