Молебан Пресветој Богородици у крипти Светог Николаја Српског на Лагатору

У петак четврте недеље Часног поста, 24. марта 2023. године, у крипти Светог Николаја Српског при храму Вазнесења Господњег на Лагатору, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј служио је Акатист и молебан Пресветој Богородици са молитвама за наш народ на Косову и Метохији.

У молебном пјенију су, осим братства храма, учешће узели ученици  лозничких основних школа, Основне школе „Јован Цвијић“ и Основне школе „Вук Караџић“, са својим вероучитељима и наставницима, као и верни народ лозничког краја.

Акатист Пресветој Богородици се служи у суботу пете недеље Часног поста, док се у прве четири недеље Великог поста служи сваког петка, подељен у четири дела, по три кондака и три икоса. Вечерас је служен четврти, завршни део Акатиста Пресветој Богородици.