Литургијско сабрање на Бадњи дан у Шапцу

Уочи најрадоснијег празника Рождества Христовог, Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј служио је, након царских часова, Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму у Шапцу уз саслужење братства и верног народа.

Безмало пролећни дан пружио је неуобичајену свечаност божићног празновања ове године, али нарочито Архијерејска литургија Св. Василија Великог својствена Бадњем дану.

Епископ Јеротеј, очинском љубављу и пажњом, поучио је присутне о Тајни Царства небеског у светлу Тајне Боговаплоћења, насупрот овоземаљском царству и његовом владару оличеном у лику римског императора Августа. Превелико смирење Богомладенца, очовеченог Сина Божјег, налази се у потпуном контрасту са сујетом овоземаљског римског цара.

”Господ воли смирене и скромне људе, људе који не мисле високо о себи, јер су они у стању да воле и поштују друге. Следећи пример Пресвете Богородице и чувајући и слажући у срцу речи Светог Јеванђеља, ми се припремимо да дочекамо славно Рођење Сина Божјег” - нагласио је Епископ Јеротеј у беседи.

Стрпљиво у молитвеном настојању, причасници су, сјединивши се са Господом у Светој Чаши, слушали умилно појање певнице шабачких свештеника.