Исповест свештенства архијерејских намесништава шабачког првог и другог

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, 28. марта 2024. године, у четвртак друге недеље Великог поста, отпочело је традиционално великопосно сабрање у светој тајни исповести свештенства Епархије шабачке.

У манастиру Петковици, светој тајни исповести приступили су свештеници архијерејског намесништва шабачког првог, а у манастиру Радовашници свештеници архијерејског намесништва шабачког другог.

Исповедник свештенства, по благослову Епископа Јеротеја, је био протојереј-ставрофор Бранко Ђурчин, пензионисани клирик Епархије бачке, дугогодишњи духовник заједнице „Земља живих“ и старешина храма Вазнесења Господњег на Клиси.

Обраћајући се свештeнству, отац Бранко је у свом поучном слову истакао да је свештеничка служба највећи дар који може да добије један човек, али да тај дар носи са собом и одговорност служења, која се најбоље показује у јеванђелским речима: Ко хоће да буде први међу вама, нека служи свима!