Хришћанство и књижевност: Разговор о најновијој књизи Иване Димић

У организацији Епархије шабачке, 04. маја 2023. године, у Шабачком позоришту, одржана је промоција и разговор и најновијој књизи Иване Димић под називом „Из мртвог угла“.

Са ауторком о књизи је разговарао отац Вук Матијашевић,  свештеник из Београда. Разговору о књизи  је присуствовао Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј, свештенство Епархије шабачке, као и поштоваоци књижевне речи и стваралаштва Иване Димић.

„Кад идемо у цркву и када смо заједно на Литургији, ми имамо параметре и даје нам се путоказ, добијамо неку врсту сигурности и учимо шта је давање,  љубав и заједница. То нас штити од себичлука и безнађа, јер кад видимо да нас Бог воли, онда почне радост у срцу и човек може да буде срећан. Не можете у књижевности да говорите изравно неке своје ставове, али они излазе из ликова. Тај светоназор се увек види, види се каква је храна и структура писца. Зато и кроз ову књигу прониче и види се да ју је писао верник.“- истакла је Ивана Димић

Уводничар разговора о књизи била је Кристина Пајкић, глумица Шабачког позоришта, која је представила саговорнике.

Сабрање је почело појањем тропара ”Христос Воскресе” у спомен и молитвено сећање на невино пострадале у београдској школи „Владислав Рибникар“.