Годишње заседање епархијских тела Епархије шабачке

У среду Сиропусне недеље, 13. марта 2024. године, одржана је редовна годишња седница Епархијског управног одбора и Епархијског савета Епархије шабачке.

Сабрање је почело чином призива Светога Духа, који је, у Саборном храму Светих Апостола Петра и Павла у Шапцу, служио Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј, а у молитвеном присуству свих чланова наведених епархијских тела.

Радни део седнице Епархијског управног одборa и Епархијског савета Епархије шабачке одржан је Епископској резиденцији у Шапцу. Размотрени су сви аспекти духовног и материјалног деловања у Епархији шабачкој. Прочитани су извештаји о делатностима свих епархијских установа Епархије шабачке. На овом редовном заседању чланови Епархијског савета усвојили су извештај о раду Епархијског управног одбора за претходну годину, завршни рачун Епархије шабачке за 2023. годину и предлог буџета посебних потреба Епархије шабачке за 2024. годину.

На крају заседања, Епископ шабачки Јеротеј је заблагодарио присутним члановима Епархијског савета и Епархијског управног одбора на љубави и уложеном труду у вршењу одговорне службе.