Епископ шабачки г. Јеротеј: Свети Георгије је пример како се кроз страдање постаје победоносац

На празник Светог великомученика Георгија, 06. маја 2023. године, поводом храмовне славе, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј началствовао је светом архијерејском Литургијом у храму Светог великомученика Георгија у Салашу Ноћајском.

„Господ нам говори у Светом Писму: цару царево, Богу Божије. Свети Георгије је прихватајући речи Господње то и урадио: као војник цару је дао царево, али када је цар тражио оно што није његово, Свети Георгије се успротивио и рекао да не може да тражи оно што припада Једином Богу. Свети Георгије је страдао због Јеванђеља, хришћана и свих људи који верују у хришћанске непролазне  вредности. Он је својим страдањем великомученик, али је и победоносац, јер је сведочио Христа Бога Победитеља и Цркву која траје до данас, као што и молитвени спомен на Светог Георгија траје до данашњих дана".

"Свети Георгије је пример и путоказ како треба да устајемо и да се боримо у животу, чак и кад нас неке велике и тешке  недаће снађу не треба да паднемо у безнађе и очајање, него треба храбро попут Светог Георгија да се боримо са мукама и трагедијама које су нас снашле. Страдањем и погубљем није умро, него живи, али не само кроз обично сећање, него живи у наручју Бога Аврамова, Бога Свете Тројице, Оца, Сина и Светога Духа, одакле се заступа за нас и ми толике векове осећамо његове молитве и благослове.“

Након свете Литургије, Преосвећени Епископ је предводио троструки опход око храма  и освештао звоно за храм, након чега је уследила трпеза љубави за све присутне.