Епископ Јеротеј у пету недељу Великог поста богослужио на Летњиковцу

У пету недељу Часног поста, када чинимо молитвени спомен на Свету Марију Египћанку, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је началствовао светим евхаристијским сабрањем у храму Свете Тројице на Летњиковцу.

Преосвећеном епископу, поред свештенства храма Свете Тројица, саслуживао је и јереј Стеван Јовановић, помоћник председника Одбора за Верску наставу Архиепископије беорадско-карловачке и духовник при храму Вазнесења Господњег у Жаркову, који је по благослову архијереја произнео и евхаристијску беседу.

На крају свете Литургије, владика Јеротеј је заблагодарио оцу Стевану на радости данашњег евхаристијског сабрања и присутнима упутио поучно слово о трезвености током богослужења, у којем је истакао:

„Свештеник када тумачи Јеванђеље је обучен у потпуно одјејаније, а то значи да не говори он лично као човек, него говори као свештеник Христов, односно сам Христос нам се обраћа тумачећи речи из Светог Писма. Када свештеник тумачи реч Божију треба да са пажњом слушамо и ако имамо неко искушење и нешто не разумемо, треба да се стрпимо и слушамо, јер и то што не разумемо је због наше греховности и палог стања. Зато треба да се смиримо и истрпимо, а Бог ће нам за нашу малу жртву дати награду.“