Епископ Јеротеј служио опело јеромонаху Никодиму

Ми верујемо и надамо се да ће отац Никодим ући у Царство Небеско јер је издржао до краја на свом монашком путу у овоме општежићу које је слика Цркве Божије - истакао је Епископ Јеротеј

Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј служио је 26. јануара 2023. године у манастиру Свете Тројице у Бијелим водама код Љубовије, опело јеромонаху Никодиму (Симићу), сабрату ове свете обитељи.

На самом опелу, Епископу Јеротеју саслуживало је свештенство подручног намесништва као и монаштво Епархије жичке и шабачке, уз учешће сродника и пријатеља новопрестављеног оца Никодима. Епископ Јеротеј одржао је пригодну беседу, којом се у име сабраних опростио од новоупокојеног служитеља Божијег. Након опела, отац Никодим сахрањен је на манастирском гробљу.