Епископ Јеротеј примио ученике богословија

16. јануара 2023. године у Владичанском двору у Шапцу, организован је пријем ученика богословија СПЦ код Епископа шабачког г. Јеротеја.

На пријему је Епископ, у току свог рада на црквеној просвети, имао прилику да се упозна са свим ученицима Епархије шабачке који похађају богословске школе. Разговор је отварао теме попут услова живота и школовања, али и квалитета наставе у богословијама. Након сазнања са каквим се изазовима суочавају будући теолози, Епископ Јеротеј је присутним ученицима посебно нагласио значај богословских школа, као и узвишеност свештеничке службе. Велика је част бити свештенички кандидат, али и одговорност и обавеза према свом Епископу и својој Епархији. На крају пријема, Епископ Јеротеј је благословио ученике и пожелео им много успеха у даљем школовању указујући им, да попут славних предака, и они достојанствено представљају Епархију шабачку, ма где се налазили.