Епископ Јеротеј на Васкршњем ручку са потребитима

На дан празновања Васкрсења Христовог, у порти Саборног храма у Шапцу, у организацији Добротворне установе Епархије шабачке „Свети Филарет Милостиви“, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј благословио је Ваcкршњу трпезу и ручао са потребитима.

Преосвећени владика је разговарао са потребитима на бројне животне теме и упутио их да се за помоћ обраћају Добротворној установи Епархије шабачке, која ће се потруди да сходно својим могућностима помогне или пронађе решење како би се овој категорији људи помогло и испунила светоотачка порука о љубави према ближњем: „Видео си брата свога, Бога си видео.“

Ручку су присуствовали и делатници Добротворне установе: протојереј Славиша Марковић, протонамесник Никола Милошевић и јереј Владимир Перић. На крају ручка, по благослову епископа, потребитима су подељени дарови.