Епископ Фотије молитвено са верницима прославио крсну славу

Након Свете Архијерејске Литургије коју је служио са епископима горњокарловачким Герасимом, осjечкопољским Херувимом и шабачким Јеротејем, владика зворничко-тузлански Фотије је прославио своју крсну славу Часне вериге светог апостола Петра, заједно са верницима ломећи славски колач.

Поред епископâ у светом сабрању су учествовали између осталих и архимандрит Нектарије, секретар Светог Архијерејског Синода; архимандрит Данило, директор Патријаршијске управне канцеларије.

Крсној слави епископа Фотија молитвено су присуствовали и епископи ваљевски Исихије и мохачки Дамаскин, викар епископа бачког Иринеја, као и умировљени епископи Василије и Константин.

Епископ Герасим честитао је епископу Фотију крсну славу и пожелио да га Господ молитвама Светог апостола Петра оснажи и укрепи у његовој служби онако како доликује архијереју Божијем који води народ. "Времена нису лака и једноставна, али никада и нисмо тражили једноставно и лако, него да нас Господ благослови да прођемо кроз све тешкоће и да као побједници изађемо пред лице Његово, а то можемо уз помоћ Божију, благодаћу и молитвама свих светих и светог апостола Петра", рекао је владика Герасим.

Након литургије владика Фотије уприличио је свечани ручак за монаштво, свештенство, друштвене и политичке представнике Семберије, Мајевице, Посавине и даље.

Фото и видео: Епархија зворничко-тузланска