Божић у Шапцу

Широм православне васељене дочекано је славно Рођење Господа нашег Исуса Христа. У седишту Епархије шабачке, у саборном храму Светих апостола Петра и Павла, на Светој Архијерејској Литургији, Његово Преосвештенство, Епископ шабачки г. Јеротеј поделио је радост Празника са братством храма и верним народом.

У дану Рождества Богомладенца Христа, када се Његовим рођењем подсећамо на то да је сваки долазак на овај свет заправо долазак за вечност и непролазни живот, радосном молитвословљу, чланови црквеног хора и дечијег хора музичке школе подарили су најсвечанији тон и увеличали Архијерејску службу.

Након надахњујућих речи у Божићној посланици Његове Светости, да живимо у љубави и јеванђељској скромности, са једнаким правима за све и на сваком месту,  присутни су се, у Светој Чаши, сјединили са Господом.

По завршетку Свете Литургије, у порти храма, уприличено је ломљење Божићне Чеснице.