Бадње вече у Шапцу

Као што богослужбени поредак налаже, у Саборном храму у Шапцу, за Бадње вече, Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј служио је велико повечерје са изношењем петохлебнице уз саслужење шабачких пароха.

По завршетку свечане службе, Епископ Јеротеј је освештао бадњак испред храма у присуству великог броја шапчана који су се сабрали ради молитвеног дочека Рођења Богомладенца Христа.

Том приликом народу надахнутим Празником, Архипастир шабачки је упутио празнично Слово. Наше уздарје Богу за Оваплоћење Његовог Сина представља наше учествовање у Тајни ишчекивања Рођења Христовог. Ово ишчекивање се догађа у нашим домовима које ми, уношењем освећених Бадњака и сламе, попут наших предака који су то вековима чинили, представљамо сличним витлејемској пећини. Рођење Сина Божјег које је променило целокупну историју света, делећи је на историју пре и после Христа, поново освећује породицу, коју је Бог створио још у Рајском врту.

Епископ је потом свима пожелео торжествено празновање на дуге и благе године.

Освећењу бадњака је из градских власти присуствовао Градоначених града Шапца.