Света Архијерејска Литургија у Лозници

На други дан Божића, када наша света Православна Црква одаје славу и хвалу Пресветој Богомајци, која роди Господа Бога и Спаса нашега Исуса Христа, Његово Преосвештенство, Епископ шабачки господин Јеротеј, служио је свету Архијерејску литургију у Цркви Покрова Пресвете Богородице у Лозници.

У прекрасном дану и храму препуном верног народа, славећи ону која је најчистија и најневинија, саборовало се у прослави Источника свих Богородичних празника.

Подсећајући нас на смирење, понизност и скромност Богомајке, Преосвећени владика Јеротеј је у беседи истакао значај свих оних личности Богоотаца које су учествовале у домостроју Божијег спасења. Овде је посебно истакао личност Пресвете Богорице као нове Еве која је за разлику од прве, испунила заповест Божју добијену од Архангела и била удостојена постати Мајком Божјом.

Уколико истински живимо за Бога, тиме живимо за своје ближње - поручује Епископ Јеротеј верном народу.

Свечано сабрање употпунио је и недавно основани дечји хор са неколико одабраних песама посвећених Пресветој Богородици, али и Рождеству Христовом.

Након Свете Литургије уз поучни дијалог Епископа са мештанима и свештенством уприличена је празнична трпеза љубави.