Архимандрит Атанасије: Подвиг је наше непрестано кретање ка загрљају Господњем

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, Црквене општина лозничка је 24. априла 2024. године у крипти храма Вазнесења Господњег на Лагатору уприличила духовни разговор са архимандритом Атанасијем, игуманом манастира Старо Хопово, на тему „Духовни раст кроз пост и молитву“.

„Позвани смо да непрестано бдимо, стражимо и будемо приправни, јер не знамо када ће Господ доћи. Молимо се да нас Господ при том сусрету уврсти у своје, да будемо Његови, а Његови смо само ако смо у заједници са Њим, ако имамо љубав међу собом и сведочимо Христа својим животом“ – истакао је отац Атанасије.

Трибина је имала интерактивни карактер, тако да је отац Атанасије одговарао на питања свештенства и верника везаних за тему поста и молитве, као и на теме које су значајне за живот православног хришћанина током овог периода Великог поста.

Модератор духовног разговора је био јереј Горан Поповић, старешина храма Покрова Пресвете Богородице у Лозници.